Loading...

2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej*

 

Zanurz się w myśleniu i dociekaniach. Pomędrkuj i pogłówkuj, a nawet zabłądź! Zachwyć się złożonością świata. Pytaj, szukaj, stale odkrywaj. Pozostaw przyziemne sprawy, oderwij się od realności. Mikrowyprawy można rozszerzyć do kosmosu, a proste życie czasami warto skomplikować. Dbamy o ciała, zadbajmy o nasze umysły! Nauka i wiedza nie są cięższe niż hantle w siłowni. Poćwiczmy z abstrakcyjnymi pojęciami – ogólnymi, szerokimi, ale wspólnymi dla wszystkich. Poćwiczmy z pojęciami, które budują nasz świat.

 

Nowość! Wszystko już było.

 

 

 

Zderzymy ze sobą te dwa hasła, żeby pokazać, jak bardzo jedno nie może żyć bez drugiego, jak przeszłość miesza się z przyszłością. Czy żyjemy w tyrani nowości i nudzie powtarzalności? Czy może wręcz przeciwnie, brakuje nam prawdziwie futurologicznych, nowych wizji świata? Jaki mamy pomysł na przyszłość? Czy przeszłość jest skończona, czy jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji? Wreszcie czy „nowe”, „innowacyjne” zawsze stoi w opozycji do starego, zastanego? Być może żyjemy w czasach, w których wszystko jest… jednocześnie…

Podczas festiwalowych spotkań wprowadzimy odbiorców w anomalie czasowe, będziemy wytrącać ich z linearnego poczucia czasu, wspólnie zastanowimy się nad relacjami między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością, stworzymy spontaniczną historię oraz powtórzymy odkrycia. Wszystko po to, by spróbować odpowiedzieć na pytanie, jaka jest nasza rzeczywistość dzisiaj a jaka może zastać nas już za chwilę.

*myślenie jest przyjemne

Program

2. Festiwal Myśli Abstrakcyjnej

 

Informacje:

materiały festiwalu