Loading...

Sofa Surfing Gift Guide 2017

Mam nadzieję, że w tym roku pod choinką znajdzie się trochę miejsca na muzykę. Wybór jest spory, rówież jeśli chodzi o sam format albumów i ich wydanie – mamy przecież winyl, CD, kasety lub praktyczny format cyfrowy. A tu album , a tu może wyczekiwana Ep-ka, a może singiel? Ten wybór pozostawiam Wam i Waszej kreatywności. Koperta z kodem do ściągnięcia ulubionej płyty w formacie cyfrowym ucieszy zapewne wszelkie rzeczozmęczone osoby tak samo jak kilogramowe wydanie na czarnym wosku ucieszy kolekcjonerów limitowanych wydań fizycznych.

Musique d’ameublement

Prezentowana w audycji muzyka to często idealne tło czy raczej towarzysz naszego życia. Potrafi cudownie wypełniać przestrzeń i stawać się jego częścią. Muzyka, która i dziś byłaby ideałem dla Erika Satie czyli taka, która człowieka nie absorbuje na tyle aby go nie odruwać od innych zajęć. Taka, która potrafi być w pewien sposób kolejnym z elementów wystroju. Satie określał to mianem musique d’ameublement.

Muzyka jest jednym z aktywniej działąjącyh na nas elementów.  Jednym z kilku ponieważ wychodzę z założenia, że wszelkie przedmioty, materiały i fale którymi się otaczamy mają spory wpływ na nasze samopoczucie i  porządek energetyczny, w który sie znajdujemy. Nie wspominam nawet o świetle bo tu sprawa jest dla wiekszości z nas jest oczywsicta – szczególnie listopadem w Polsce. Niedawno jeden z gości przypomniał na antenie, że muzyka łagodzi obyczaje.  Myślę że, potrafi też w pewnien wyjatkowy sposób oczyszczać czy programować naszą przestrzeń i oczywiście nas samych.

Gift guide 2017

Zakup muzyki to również prezent dla i inwestycja w samych autorów – ich dalszy rozwój i twórczość. Spora większość polecanych poniżej wydawnictw to pozycje względnie niszowe tworzone z czystej pasji, niestey często dalekie od sukcesów finansowych. Muzyka to też inwestycja w nasz rozwój i cudowne źródło inspiracji.  Wszystkie prezentowane w audycji albumy, EP-ki czy single zasługują na uwagę, a poniższy wybór nie jest próbą podsumowania, oceny czy wyboru najlepszych wydawnictw z ostatniego czasu. W jednym roku ten sam artysta mógł przecież wydać kilka dobrych albumów – i tak dokładnie jest w kilku przypadkach. Starałem się doradzić nie dublując danego wydawnictwa lub danego artysty. Tym razem wybrałem 10 spośród albumów znajdujących się na Bandcamp co  znacznie ułatwi ich przeszłuchanie przed ew. zakupem.

Sofa Surfing Gift Guide Christmas 2017 czyli pomysł na prezent w klimacie i okolicach downtempo.

Sofa Surfing
Unlock Your Chi with Music

 


Changes
by meeting by chance

 

On the Other Side
by Mackrory & Collier

 

The Invisible Man: An Orchestral
Tribute To Dr. Dre 
by Sly5thAve

 

Chemistry And Math
by Flunk

 

Lo que es
by Enrique Rodriguez

The Emancipation Procrastination
by Christian Scott aTunde Adjuah

 

Compassion
by Forest Swords

 

The Library Archive – … from the Vaults
of Cavendish Music by Various Artists

 

3am
by Zak Damundo

 

Tsuki
by Tempelhof & Gigi MasinBig thanks to labels and artists who support the show!
MGiK